Johann Sebastian Bach (1685-1750) – Toccata, adagio i fuga, BWV 654
Johannes Brahms (1833-1897) – Preludium i fuga g-moll
Feliks Nowowiejski (1877-1946) – Wstęp do sekwencji „Victimae Paschali Laudes” op 9 nr 7
Ferenc Liszt (1811-1886) – Preludium i fuga nt. B-A-C-H
Recital jest nagrodą za zajęcie I miejsca na VII Akademickim Konkursie Organowym Romuald „Sroczyński in memoriam” w Poznaniu w 2020 roku.
Krzysztof Augustyn jest organistą i pianistą, kameralistą i solistą. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie im. Krzysztofa Pendereckiego w klasie fortepianu dr hab. Mileny Kędry oraz grę na organach na wydziale instrumentalnym Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie organów dra hab. Arkadiusza Bialica. Przez cały okres swojej edukacji muzycznej brał udział w licznych kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych pianistów i organistów: Borisa Blocha, Janusza Skowrona, Katarzynę Popową-Zydroń, Zbigniewa Raubo, Wojciecha Świtałę, Dinę Yoffę, Paula Badura-Skodę, Andrzeja Jasińskiego, Marka Toporowskiego. Występował na wielu koncertach i festiwalach rangi międzynarodowej.
Jest laureatem licznych konkursów zarówno pianistycznych jak i organowych: pierwsze miejsca w dwóch edycjach Międzynarodowego Konkursu Muzyki Współczesnej „Srebrna Szybka” oraz na VII Akademickim Konkursie Organowym Romuald Sroczyński in memoriam w Poznaniu w 2020 roku, druga nagroda na XI Międzynarodowym Konkursie Muzyki Organowej im. J.P. Sweelincka w Gdańsku w 2021 roku, trzecie miejsca podczas Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Pro-Piano Romania” w Bukareszcie, w 3. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Premio Accademia 2013 w Rzymie oraz na II Warmińskim Konkursie Organowym w św. Lipce. W 2022 roku został jednym z sześciu finalistów na I Międzynarodowym Konkursie Organowym im. Elizabeth B. Stephens w Atlanta City.
W swoim dorobku artystycznym posiada również nagraną płytę CD wraz z saksofonistą Jakubem Jaroszem – Belgijska Muzyka Saksofonowa, wydaną nakładem wydawnictwa DUX. Od 2017 roku pracuje jako pianista-akompaniator w katedrze instrumentów dętych drewnianych w Akademii Muzycznej w Krakowie im. Krzysztofa Pendereckiego. Szczególne miejsce w jego życiu artystycznym zajmuje muzyka współczesna. Prawykonał utwory takich kompozytorów jak: Anny Zawadzkiej-Gołosz, Piotra Tabakiernika, Moniki Szpyrki, Pawła Malinowskiego, Franciszka Araszkiewicza, Szymona Strzelca, Kamila Kruka, Mateusza Bienia.
FARA POZNAŃSKA – BAZYLIKA KOLEGIACKA
POZNAŃ 2022
czwartki, godzina 19.30
WSTĘP WOLNY
organizator: Towarzystwo Przyjaciół Poznańskiej Fary www.farapoznanska.pl
Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania
#poznanwspiera