Staromiejskie Koncerty Organowe 2021

 

 

TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ POZNAŃSKIEJ FARY
STAROMIEJSKIE KONCERTY ORGANOWE
POLSKA – POZNAŃ – 202
1

CYKL WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW MIASTA POZNANIA

FARA POZNAŃSKA – BAZYLIKA KOLEGIACKA

Program Staromiejskich Koncertów Organowych – PDF

 

15 lipca g. 19:30 Maciej Zakrzewski                  

Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, laureat I nagrody na VII Międzynarodowym Konkursie Muzyki Organowej im. J. P. Sweelincka. Współpracuje z Polską Filharmonią Bałtycką. Posiada w swoim dorobku nagrania płytowe i telewizyjne. Jest asystentem w klasie organów Akademii Muzycznej w Gdańsku.

22 lipca g. 19:30 Daniel Prajzner

Ukończył studia w krakowskiej Akademii Muzycznej oraz w Conservatorium van Amsterdam. Brał udział w wielu kursach prowadzonych przez europejskich wirtuozów-organistów. Jest laureatem wielu konkursów, m. in. w Częstochowie, Opavie, Castellana Grotte, we Włoszech (I nagroda), w Moskwie i Kaliningradzie. Za osiągnięcia artystyczne otrzymał kilka znaczących nagród i stypendiów. Pracuje w Akademii Muzycznej w Krakowie na stanowisku adiunkta. W 2017 roku uzyskał stopień doktora sztuki.

29 lipca g. 19:30 Jakub Pankowiak

Absolwent i pedagog Akademii Muzycznej im. I. J. Paderwskiego w Poznaniu. Laureat krajowych i międzynarodowych konkursów organowych (Opava i Wilno, Kraków, Poznań, Legnica). Koncertuje w Polsce i za granicą. Współpracuje z chórem Filharmonii Narodowej w Warszawie oraz orkiestrą Filharmonii Poznańskiej. Występował w Niemczech, Belgii, Holandii, Luksemburgu, Izraelu oraz na Litwie.

5 sierpnia g. 19:30 Sylvain Pluyaut

Sylvain Pluyaut (Francja) – profesor Konserwatorium Muzycznego w Dijon, organista tytularny organów historycznych w kościele Riepp-Callinet w Semur-en-Auxois. Specjalizuje się we wszystkich dyscyplinach sztuki organistowskiej: w interpretacji, harmonizacji, akompaniamencie, improwizacji i muzyce kameralnej. W latach 2008-2012 był profesorem organistów związanych z katedrą katolicką w Moskwie. W roku 2013 Vincent Berthier de Lioncourt, fundator Centrum Muzyki Barokowej w Versailles powierzył mu zadanie odkrywania dzieł organowych swego ojca Jacques Berthier’a, Dzieła te były prezentowane w serii recitali organowych, których zwieńczeniem była prezentacja w katedrze Notre Dame w Paryżu. Zostały one nagrane przez studio Bayard Presse na organach w katedrze w Dijon.

12 sierpnia g. 19:30 Johannes Krahl

Johannes Krahl (Niemcy) – wybitny organista niemiecki młodego pokolenia, student Wyższej Szkoły Muzyki i Teatru w Lipsku w klasie prof. Martina Schmedinga. Zwycięzca konkursów organowych we Freiburgu, Dublinie i Moskwie. Koncertuje na prestiżowych międzynarodowych festiwalach muzyki organowej: Bachfest Leipzig, Silbermanntage Freiberg, Heinrich-Schütz-Musikfest, Merseburger Orgeltage, London Westminster Abbey, Cambridge King’s College.

19 sierpnia g. 19:30 Karol Gołębiowski

Karol Gołębiowski – wybitny polski organista, laureat europejskich konkursów muzycznych , obecnie juror wielu konkursów, doktorat i habilitacja uzyskane w akademii muzycznej w KATOWICACH. Ma na koncie pierwsze w Polsce nagranie dziel wszystkich J.S. Bacha. Wieloletni pobyt i praca w Belgii ukierunkowały zainteresowania artysty na francuska organową muzykę romantyczną.

26 sierpnia g. 19:30 Maciej Lewandowicz

Maciej Lewandowicz – absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie prof. Piotra Rojka. Laureat szkolnych i akademickich konkursów organowych, m.in. II nagrody na VII Akademickim Konkursie Organowym „Sroczyński in memoriam” 2020 w Poznaniu.

 

Staromiejskie Koncerty Organowe 2020 archiwum

Staromiejskie Koncerty Organowe 2019 archiwum

Staromiejskie Koncerty Organowe 2018 archiwum
Staromiejskie Koncerty Organowe 2017 archiwum
Staromiejskie Koncerty Organowe 2016 archiwum
Staromiejskie Koncerty Organowe 2015 archiwum
Staromiejskie Koncerty Organowe 2014 archiwum

Comments are closed