Warkocz Magdaleny 2016

warkoczbig

facewarkocz

18. festyn farny

niedziela 17 lipca 2016
godz. 12.30 Msza święta w Farze
od godz. 14.00 – 19.00 festyn
Miejsce imprezy
Fara Poznańska – Bazylika Kolegiacka, ul. Gołębia 1, Poznań
Dziedziniec Urzędu Miasta Poznania, Plac Kolegiacki, Poznań
Organizator główny
Parafia Farna i Towarzystwo Przyjaciół Poznańskiej Fary
ul. Klasztorna 11, 61-779 Poznań
kontakt: fara.poznan@wp.pl
www.farapoznanska.pl/warkocz

 
PROGRAM FESTYNU 2016
 

Festyn objęty jest patronatem honorowym
prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka
oraz księdza arcybiskupa Stanisława Gądeckiego.

2016 ulotka warkocz

Staromiejską poznańską tradycją jest lipcowy festyn farny organizowany przez Parafię Farną na Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania. Muzyka, taniec, sztuka, kulinaria, sport, zabawa, historia splatają się w niekończący się warkocz atrakcji. Zaczynamy uroczystą Mszą odpustową w Bazylice Farnej, której patronką jest m.in. Maria Magdalena wspomniana w nazwie festynu. Długowłosa święta patronuje także zabawom i wydarzeniom, które od godziny 14.00 zapełniają Dziedziniec Urzędu Miasta. Do Poznania ściągają dziewczęta i kobiety z długimi włosami i walczą między sobą o każdy centymetr warkocza – a są i takie do ziemi… Wypiek w kształcie warkocza możliwy jest do nabycia tylko raz w roku.
Podczas festynu uczestnicy mogą zajrzeć w każdy farny zakamarek i poznać historię miejsca, usłyszeć i zobaczyć z bliska organy Ladegasta oraz obejrzeć zbiór skarbów farnych. Po raz pierwszy będą zaprezentowane najnowsze odkrycia dotyczące starej kolegiaty z wykopalisk, które są obecnie prowadzone na Placu Kolegiackim.
Dla zwolenników ruchu bardzo interesujący będzie turniej Gry i Zabawy Retro – w kilku konkurencjach będzie można sprawdzić swoje umiejętności, a zebrane punkty po zsumowaniu wskażą zwycięzców w każdej kategorii wiekowej. Warto się zmobilizować, by otrzymać przygotowane nagrody. Miłośników myślenia i poszukiwaczy przygód z pewnością zainteresuje możliwość udziału w grze staro-miejskiej „Tajemnice Fary”.
Szereg innych atrakcji sprawia, że nasi goście spędzają z nami wiele czasu, włączając się czynnie w proponowane przez nas konkursy, quizy, zabawy. Wraz z naszymi Darczyńcami przygotowaliśmy wiele cennych nagród. Część artystyczną imprezy zapewnią zespoły muzyczne z Czarnkowa, a gwiazdą festynu będzie kabaret Afera.

 

 
Warkocz Magdaleny 2016 – archiwum
Warkocz Magdaleny 2015 – archiwum
Warkocz Magdaleny 2014 – archiwum

Comments are closed