Jarosław Wróblewski

August Gottfried Ritter (1811-1885) – Sonata e -moll op.19

Johann Sebastian Bach (1685-1750) – Passacaglia c-moll BWV 582

Feliks Nowowiejski (1877-1946) – Adoremus

Konstanty Gorski (1859-1924) – Fantazja f-moll

Organista, dyrygent, związany z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie którą ukończył w klasie organów prof. Józefa Serafina i prof. Magdaleny Czajki. Studiował także w Hochschule für Musik und darstellende Kunst Mozarteum w klasie prof. Heriberta Metzgera. Doktorat w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka uzyskał w roku 2006 w Akademii Muzycznej w Krakowie, zaś stopień doktora habilitowanego w roku 2016.

Jako solista, dyrygent i muzyk kameralny występował w Polsce, Czechach, Austrii, Niemczech, Szwajcarii, na Ukrainie, biorąc udział w licznych prawykonaniach utworów kompozytorów współczesnych (Wolfgang Seierl, Werner Raditschnig, Hossam Mahmoud, Dariusz Przybylski, Krzesimir Dębski, Adam Tański). Oprócz występów solowych współpracował z wieloma orkiestrami i zespołami wokalno-instrumentalnymi (Orkiestra Filharmonii Narodowej, Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej, Collegium Musicum St. Gallen, Sinfonieorchester der Hochschule Mozarteum, Capella Bydgostiensis, Orkiestra Filharmonii Szczecińskiej), jak również z solistami i zespołami, uczestnicząc w koncertach i nagraniach. Przez wiele lat współpracował z Międzynarodowym Towarzystwem im. Paula Hofhaymera w Salzburgu, dla którego przygotował liczne produkcje muzyczne.

Jest laureatem licznych konkursów organowych. Uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych między innymi przez:  Nicolausa Harnoncourta, Hansa Joachima Rotscha, Anthony Spiriego, Hansa Haselböcka, Michaela Radulescu, Guy Boveta, Christopha Bosserta. Oprócz pracy artystycznej prowadzi ożywioną działalność naukową i popularyzatorską (wykłady, seminaria, kursy mistrzowskie, publikacje, projekty interdyscyplinarne, organizacja festiwali muzycznych, udział w jury konkursów muzycznych).

FARA POZNAŃSKA – BAZYLIKA KOLEGIACKA
POZNAŃ 2022
czwartki, godzina 19.30
WSTĘP WOLNY

organizator: Towarzystwo Przyjaciół Poznańskiej Fary www.farapoznanska.pl

Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania
#poznanwspiera

Comments are closed