Jerzy Kukla

Georgij Kurkow (*1954) – Diesix

Myrosław Skoryk (1938-2020) – Melodia e-moll (transkrypcja organowa – Georgiy Kurkov)

Mieczysław Surzyński (1866-1924) – Toccata fis-moll op. 36a

Ferenc Liszt (1811-1886)

– Gebet „Ave Maria“ (1853)

– Magyar Istene (Ungarns Gott)

– Weimars Volkslied

Imants Zemzaris (*1941) – Pastorales vasaras flautai
Feliks Nowowiejski (1877-1946) – Marsz Pretorianów (Wejście gwardii Nerona do Coloseum) z oratorium „Quo vadis?” op. 30 (transkrypcja organowa – Jerzy Kukla)

Organista, dyrygent, organmistrz, organizator życia muzycznego. Studia ukończył w Akademii Muzycznej w Krakowie (organy, klasa prof. M. Semeniuk-Podrazy) i w Katowicach (dyrygentura, klasa prof. J. W. Hawela). Jest stypendystą Ministerstwa Kultury i Sztuki w latach 1990-91 (VSMU Bratysława, klasa prof. dr Ferdinanda Klindy).Kursy mistrzowskie u Michaela Schneidera oraz Gastona Litaize.

Koncertuje w Polsce oraz Austrii, Czechach, Danii, Francji, Niemczech, Rosji, Rumunii, Słowacji, Szwajcarii, Ukrainie i Włoszech. Jego interpretacje utrwalono na 6 płytach CD. Swoje artykuły o tematyce muzyki polskiej oraz problematyce budownictwa organowego publikował w czasopismach muzycznych oraz zeszytach naukowych polskich uczelni muzycznych.

Inicjator licznych polskich festiwali i cyklów koncertowych. W roku 2017 otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Puławy za zasługi w dziedzinie upowszechniania kultury.

Był również konsultantem muzycznym oraz wykonawcą intonacji wielu polskich prestiżowych instrumentów, m. innymi w Bazylice OO Jezuitów w Krakowie, Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, katedry w Oliwie oraz w Bazylice OO Paulinów na Jasnej Górze.

FARA POZNAŃSKA – BAZYLIKA KOLEGIACKA
POZNAŃ 2022
czwartki, godzina 19.30
WSTĘP WOLNY

organizator: Towarzystwo Przyjaciół Poznańskiej Fary www.farapoznanska.pl

Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania
#poznanwspiera

Comments are closed