Staromiejskie Koncerty Organowe 2020

TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ POZNAŃSKIEJ FARY

STAROMIEJSKIE KONCERTY ORGANOWE
POLSKA – POZNAŃ – 2020


FARA POZNAŃSKA – BAZYLIKA KOLEGIACKA

Godz. 20:30

 

Z uwagi na sytuację epidemiczną w koncercie na żywo będzie mogło wziąć udział maksymalnie 150 osób.
Słuchaczy prosimy o zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie odpowiedniego dystansu.

 

Program do pobrania

Program do pobrania

Wszystkie koncerty będą transmitowane online pod adresem: https://www.facebook.com/skofara/

 

 

9 lipca godz. 20:30 – Łukasz Kołakowski

Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Poznaniu (2019), podjął studia magisterskie w Hochschule für Musik und Theater „Felix Mendelssohn – Bartholdy” w Lipsku. Jest laureatem wielu nagród –  II nagrody w V Międzynarodowym Konkursie Organowym im. Feliksa Nowowiejskiego w Poznaniu, I nagrody na Ogólnopolskim Bachowskim Konkursie Organowym w Krakowie, złotej nagrody na IX Międzynarodowym Konkursie Muzycznym Svirél w Nowej Goricy we Słowenii, wyróżnienia na V Akademickim Konkursie Organowym „Romuald Sroczyński in memoriam”.

16 lipca godz. 20:30 – Adam Tański

Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, Hochschule für Musik w Moguncji  oraz Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse w Paryżu. Jest lureatem nagrody specjalnej na V Międzynarodowym Konkursie Organowym im. F. Nowowiejskiego w Poznaniu (2015), I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Organowym „W kręgu europejskich organów barokowych” w Katowicach (2014), oraz półfinalistą międzynarodowych konkursów organowych: im. M. Tariverdieva w Kaliningradzie (2013), im. L. Janačka w Brnie (2012), im. J. S. Bacha w Wiesbaden (2009).

30 lipca godz 20:30 – Marek Stefański

Organista i pedagog, profesor Akademii Muzycznej w Krakowie. Uczestniczył w pracach jury międzynarodowych konkursów organowych w Polsce, Niemczech, Luksemburgu i Rosji. Artysta wystąpił dotychczas z koncertami w większości krajów Europy, w Ameryce Północnej i Południowej oraz Izraelu. Regularnie zapraszany jest na koncerty do Rosji, gdzie stał się jednym z najbardziej znanych zagranicznych organistów.

6 sierpnia godz. 20:30  – Jakub Kapała

Jakub Kapała (Polska) – młody krakowski organista, student klasy organów prof. Dariusza Bąkowskiego – Koisa w Akademii
Muzycznej w Krakowie. Laureat I miejsca na VI Ogólnopolskim Konkursie Organowym im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie 2017) oraz II nagrody na Akademickim Konkursie Organowym im. Romualda Sroczyńskiego w Poznaniu (2018).

20 sierpnia godz 20:30 – Jan Mroczek

Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, edukację muzyczną kontynuował w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst we Frankfurcie nad Menem. Jest doktorem sztuki. Laureat konkursów organowych: w Rumii oraz Castellana Grotte. Organista Bazyliki Jasnogórskiej. Realizuje się w różnych projektach muzycznych, współpracując m.in. z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej. W kręgu jego zainteresowań znajduje się przede wszystkim muzyka francuska, a także filmowa, którą chętnie wykonuje podczas swoich recitali. Od 2005 roku realizuje swój autorski projekt „Częstochowskie Dni Muzyki Organowej”.

Cykl koncertowy współfinansowany ze środków Miasta Poznania.

Staromiejskie Koncerty Organowe 2019 archiwum

Staromiejskie Koncerty Organowe 2018 archiwum
Staromiejskie Koncerty Organowe 2017 archiwum
Staromiejskie Koncerty Organowe 2016 archiwum
Staromiejskie Koncerty Organowe 2015 archiwum
Staromiejskie Koncerty Organowe 2014 archiwum

Comments are closed