3 lipca 2014 – Jarosław Wróblewski

absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie (klasa prof. Józefa Serafina) oraz Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Mozarteum w Salzburgu (klasa prof. Heriberta Metzgera). Laureat konkursów organowych: w Inowrocławiu (I miejsce), Kamieniu Pomorskim (IV miejsce), Gdańsku (wyróżnienie), w Szekszard (III miejsce), San Elpido a Mare (runda finałowa).
Koncertuje w kraju i za granicą jako solista, dyrygent i kameralista, biorąc udział w licznych prawykonaniach utworów (Seierl, Raditschnig, Mahmoud, Przybylski, Tański) oraz współpracując z wieloma orkiestrami i zespołami wokalno-instrumentalnymi (orkiestra Filharmonii Narodowej, Collegium Musicum St. Gallen, Sinfonieorchester der Hochschule Mozarteum, Capella Bydgostiensis). Współpracował z Międzynarodowym Towarzystwem im. P. Hofhaymera w Salzburgu, działał również jako muzyk kościelny w kilku kościołach Salzburga.

W 2006 roku uzyskał doktorat w Akademii Muzycznej w Krakowie. W latach 2002–2012 pracował w Instytucie Muzykologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego prowadząc klasę organów oraz zajęcia z harmonii modalnej. Obecnie jest adiunktem i prodziekanem Wydziału Fortepianu, Klawesynu i Organów w Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie, a także nauczycielem organów w Państwowej Szkole Muzycznej w Warszawie. Oprócz pracy artystycznej prowadzi ożywioną działalność naukową (wykłady, seminaria, kursy mistrzowskie, publikacje, hasła encyklopedyczne).

Comments are closed