22 lipca g. 19:30 Daniel Prajzner

Georg Muffat (1653-1704)

Toccata septima

Wacław z Szamotuł (ok. 1524-1560)

Modlitwa gdy dziatki spać idą (intawolacja)

Dietrich Buxtehude (ok. 1637-1707)

Toccata in d BuxWV 155

Georg Böhm (1661-1733)

Vater unser im Himmelreich

Johann Ludwig Krebs (1713-1780)

Preludium i fuga C-dur KrebsWV 400

Johann Sebastian Bach (1685-1750)

Schmücke dich o Liebe Seele BWV 654

Johann Sebastian Bach

Fantazja i fuga g-moll BWV 542

 
fot. archiwum wykonawcy
 

Daniel Prajzner (ur. w 1984 roku w Przemyślu) ukończył studia w krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie organów prof. Mirosławy Semeniuk-Podrazy (2008, dyplom z wyróżnieniem) oraz w Conservatorium van Amsterdam w klasie organów prof. Pietera van Dijka (2010, master of music). Wziął także udział w programie Sokrates/Erasmus w Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu (Niemcy) m.in. w klasie organów prof. Pietera van Dijka oraz klawesynu prof. Menno van Delfta (2007). Brał udział w mistrzowskich kursach interpretacji prowadzonych przez: G. Boveta, K. Eichhorna, J. Gembalskiego, G. Gnanna, B. Haasa, L. Lohmanna, M. Sandera, J. Serafina, Z. Szathmary’ego, C. Tilney’a, D. Titteringtona, M. Toporowskiego, V. Warniera.

Jest laureatem Ogólnopolskich Przesłuchań Uczniów Klas Organów w Częstochowie, XIV Międzynarodowego Konkursu Młodych Organistów w Opavie (wyróżnienie), III Europejskiego Konkursu Organowego w Castellana Grotte, we Włoszech (I nagroda), IV Międzynarodowego Konkursu Organowego im. Mikaela Tariverdieva w Moskwie i Kaliningradzie w Rosji (wyróżnienie i nagroda specjalna fundacji De Boni Arte „Za najlepszą interpretację muzyki sakralnej”). Za osiągnięcia artystyczne otrzymał kilka znaczących nagród i stypendiów, m.in.: stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska” (2006), Nagroda Promocyjna Volksbank Paderborn-Höxter (Niemcy) „Młodzi Twórcy w Europie 2006”. Koncertował w kraju i za granicą: w Holandii, Japonii, Niemczech, Norwegii, Rosji, Szwajcarii, na Białorusi, Litwie, Ukrainie i we Włoszech.

Artysta pracuje Akademii Muzycznej w Krakowie na stanowisku adiunkta. W 2017 roku uzyskał stopień doktora sztuki. Od października 2019 roku pełni funkcję zastępcy dyrektora Międzyuczelnianego Instytutu Muzyki Kościelnej. Działalność dydaktyczną prowadzi równolegle w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Artura Malawskiego w Przemyślu. Jest również pomysłodawcą, autorem koncepcji programowej i organizacyjnej oraz prezesem zarządu Salezjańskiej Szkoły Organistowskiej w Przemyślu, reaktywowanej w 2018 roku.

Comments are closed