6 sierpnia 2015 JAKUB PANKOWIAK

 
Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Fantazja G-dur BWV 572

Felix Mendelssohn-Bartholdy (1809-1847)
Trzy preludia i fugi op. 37

Max Reger (1873-1916)
Introdukcja i passacaglia d-moll

 

PankowiakminiJakub Pankowiak (Polska) jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu (prof. Sławomir Kamiński), Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie (prof. Magdalena Czajka). W ramach programu Socrates/Erasmus studiował w Musikhochschule Lübeck w Niemczech (prof. Arvid Gast). W 2009 roku odbył w tej uczelni staż pedagogiczny. Obecnie jest zatrudniony na stanowisku asystenta w uczelni w Poznaniu.
Jest laureatem wielu konkursów organowych, m. in.: Międzynarodowy Konkurs Organowy im. M. K. Ciurlionisa w Wilnie (III nagroda, 2011). Ogólnopolski Konkurs Wykonawstwa utworów organowych Dietricha Buxtehudego w Krakowie (I nagroda, 2008), Konkurs Polskiej Muzyki Organowej w Legnicy (I nagroda, 2006).
W 2010 roku otrzymał stypendium artystyczne miasta Poznania za wybitne osiągnięcia w dziedzinie muzyki. Czynnie uczestniczył w kursach mistrzowskich w kraju i za granicą prowadzonych m.in. przez Susane Landale, Arvida Gasta, Michaela Radulescu, Tona Koopmanna, Haralda Vogela, Bine Katrine Bryndorf, Renatę Marcinkute-Lesieur, Erica Lebruna, Martina Haselbocka. Koncertuje jako solista i kameralista w Polsce, Niemczech, Holandii, Belgii i Luksemburgu, Izraelu. Dokonał nagrania płytowego Boże Narodzenie – Weihnachten z Poznańskim Chórem Chłopięcym pod dyr. Jacka Sykulskiego.

 

Comments are closed