Koncerty, zwiedzanie

godz. 11.30 – CO W ORGANACH PISZCZY zwiedzanie organów dla dzieci
Zapraszamy do “królestwa” organistów farnych – na emporę chórową Fary Poznańskiej. To wyjątkowa okazja do bliskiego spotkania z zabytkowymi organami Friedricha Ladegasta. Od organisty, ROBERTA NAPIERALSKIEGO, możesz się dowiedzieć jak się stroi tak wielki instrument, czy dwie ręce starczą do gry na trzech manuałach, do czego muzykowi rejestrator i dlaczego organista zmienia buty przed graniem. Warto też usłyszeć i zobaczyć z bliska, w jaki sposób z jednego instrumentu można wydobyć tak wiele różnych brzmień. To jedyna okazja w Poznaniu, by poznać organy od środka…

 

godz. 12.15 – KONCERT FARNY promocja najmłodszych talentów
Przez wszystkie soboty roku melomani gromadzą się w kościele, by posłuchać młodych poznańskich organistów podczas „Koncertów Farnych”. W lipcu i sierpniu koncerty te odbywają się codziennie. Dla młodych organistów jest to okres wytężonej pracy – mimo wakacji nie brakuje nigdy chętnych, by charytatywnie wesprzeć Farę i podzielić się swoim talentem. W dzisiejszym koncercie zaprezentuje się Dominik Kaczmarek.

 

godz. 13.30 – ZWIEDZANIE ZAKAMARKÓW FARY
Początek trasy zwiedzania to zachwycające barokowym bogactwem wnętrze Fary: podczas wycieczki poznać można burzliwą historię powstania świątyni, zrozumieć dlaczego wystrój wnętrza związany jest z jezuitami, dowiedzieć się skąd aż trzech patronów trzyma pieczę nad kościołem farnym i odnaleźć najcenniejsze zabytki wystroju wnętrza farnego. Dalsza część trasy prowadzi do zamkniętych pomieszczeń farnych: wycieczka obejmuje zabytkową zakrystię – unikatową w skali kraju oraz barokowy kapitularz z widokiem na wnętrze kościoła.

Comments are closed