Marek Kudlicki

Hans Leo Hassler (1564-1612) – Fantasia ut re mi fa sol la

Warszawska Tabulatura Organowa (XVII wiek)

– Canzona primi toni

– Fuga

– Toccata tertio toni

Jan Sebastian Bach (1865-1750) – Preludium i fuga d-moll BWV 539

Feliks Borowski (1872-1956)

– Meditation-Elegie

– Marche Solennelle z “Suity na organy”

Feliks Nowowiejski (1877-1946) – Preludium „Adoremus” op. 31 nr 2

Bronisław Kazimierz Przybylski (1941-2011) – Rota – Passacaglia na temat Feliksa Nowowiejskiego

Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Krakowie w klasie organów prof. Joachima Grubicha oraz dyrygentury prof. Krzysztofa Missony. Studia ukończył z wyróżnieniem. Brał udział w kursie mistrzowskim w Mechelen (Belgia), prowadzonym przez prof. Flor Peetersa, wybitnego kontynuatora tradycji interpretatorskich dzieł organowych Cesara Francka. Dalsze studia odbywał w Hochschule für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu, w klasie koncertowej prof. Hansa Haselböcka. Jest laureatem I nagrody oraz nagrody specjalnej Ministerstwa Kultury i Sztuki na Ogólnopolskim Konkursie Organowym w Krakowie w roku 1973.

Koncertuje na całym świecie, występując w recitalach oraz jako solista z różnymi orkiestrami na znanych międzynarodowych festiwalach oraz w czołowych ośrodkach muzycznych. Jego trasy koncertowe prowadziły dotychczas do prawie wszystkich krajów Europy, wielokrotnie do Stanów Zjednoczonych i Kanady (56 tournée), Ameryki Południowej, Afryki Południowej, Australii, Nowej Zelandii, Hong Kongu, Japonii, Korei Płd., Singapuru, Malezji i Tajwanu.

Jest propagatorem polskiej muzyki organowej, stale włączając do programów swych recitali i nagrań twórczość rodzimych kompozytorów. Prowadził wykłady na temat muzyki polskiej na różnych kontynentach. Dokonał nagrań radiowych m. in. dla Radio Hilversum, Radio New Zealand, Radio Suisse Romande, National Public Radio – U.S.A., South African Broadcasting Corporation oraz nagrań telewizyjnych. Posiada na swym koncie liczne nagrania płytowe dokonane w Polsce i Niemczech. Pełnił funkcję jurora w konkursach organowych. Od wielu lat łączy występy jako organista-wirtuoz z działalnością dyrygencką.

W 2020 roku otrzymał Odznakę Honorową „Bene Merito” nadaną przez Ministra Spraw Zagranicznych za działalność wzmacniającą pozycję Polski na arenie międzynarodowej.

FARA POZNAŃSKA – BAZYLIKA KOLEGIACKA
POZNAŃ 2022
czwartki, godzina 19.30
WSTĘP WOLNY

organizator: Towarzystwo Przyjaciół Poznańskiej Fary www.farapoznanska.pl

Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania
#poznanwspiera

Comments are closed