„FARNE KONCERTY”

bannerkonc


w lipcu i sierpniu codziennie od poniedziałku do soboty,
a przez pozostałą część roku – w soboty

KONCERT NADZWYCZAJNY W WYKONANIU LUDMIŁY GOŁUB

18 lipca godz. 12.15

 

 

Ludmiła Gołub – ukończyła Konserwatorium Moskiewskie im. Piotra Czajkowskiego w klasach fortepianu, klawesynu i organów u profesora Leonida Rojzmana. Regularnie występuje w Moskwie i Petersburgu, uczestniczy w licznych międzynarodowych festiwalach. Koncertowała m.in. w Wielkiej Brytanii, Czechach, Finlandii, Francji, Niemczech.
Ludmiła Gołub dokonała licznych nagrań radiowych i telewizyjnych oraz płytowych dla firm: Chandos, Le ChantduMonde, Hyperion. Była głównym ekspertem ds. budowy nowych organów Klaisa w największej obecnie Sali koncertowej Moskwy, tzw. Domu Muzyki, którego też jest pierwszą organistką. W roku 2002 otrzymała tytuł Zasłużonej Artystki Rosji.

 

J. S. Bach. Preludium i fuga h-moll BWV 544

J. S. Bach. Preludium Chorałowe “Jesu meine Freude” BWV 713a

F. Mendelssohn. Sonata c-moll op. 65 nr 2
Grave – Adagio – Allegro maestoso e vivace – Fuga (Allegro moderato)

A. Skriabin. 2 Preludia w transkrypcji na organy: op. 16 nr 4, op. 51 nr 2

Ch. Ives. Wariacje na temat “Ameryka”

 

Miejsce imprezy:
Fara Poznańska – Bazylika Kolegiacka, ul. Gołębia 1, Poznań
zabytkowe organy Friedricha Ladegasta z 1876 roku

Organizator:
Organiści Farni oraz Towarzystwo Przyjaciół Poznańskiej Fary

Przez wszystkie soboty roku melomani gromadzą się w kościele, by posłuchać młodych poznańskich organistów podczas „Koncertów Farnych”. W lipcu i sierpniu koncerty te odbywają się codziennie (oprócz niedziel). Dla młodych organistów jest to okres wytężonej pracy – mimo wakacji nie brakuje nigdy chętnych, by charytatywnie wesprzeć Farę i podzielić się swoim talentem. Koncerty Farne odbywają się od ponad 20 lat, a ich celem było zebranie funduszy na remont zabytkowych organów farnych. Remont ten odbył się w latach 2000-01 przy wsparciu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej. Obecnie datki zbierane podczas koncertu przeznaczone są na utrzymanie instrumentu we właściwej kondycji i bieżące naprawy.

WSTĘP WOLNY

Comments are closed