23 lipca 2015 KRZYSZTOF MUSIAŁ

 

Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Pièce d’orgue BWV 572
Schmücke dich, o liebe Seele BWV 654

Ferenc Liszt (1811-1886)
Fantazja i fuga na temat: Ad nos, ad salutarem undam

 

MusiałminiKrzysztof Musiał (Polska) urodził się w 1992 roku w Brzesku. Naukę gry na organach rozpoczął w Diecezjalnym Studium Organistowskim w Tarnowie, które ukończył w 2010 roku. Kształcenie kontynuował w Państwowej Szkole Muzycznej im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie. Obecnie jest studentem krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Andrzeja Białki. Jest laureatem ogólnopolskich konkursów organowych dla średnich szkół muzycznych oraz konkursów akademickich: III miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Organowym Hindemith – Karg-Elert – Reger, I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Organowym Romuald Sroczyński in memoriam.
Koncertował w Polsce, Holandii, Francji i na Litwie. Brał udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez krajowych i zagranicznych pedagogów, m.in. L. Ghielmiego, B. Szabó, J. Tůmę, J. Serafina i J. Gembalskiego. Prowadzi działalność jako organista liturgiczny i towarzyszy chórom z Brzeska i Okocimia, z którymi zdobywał liczne nagrody i wyróżnienia.

Recital organowy jest nagrodą za zajęcie I miejsca na IV Akademickim Konkursie Organowym Romuald Sroczyński in memoriam w Poznaniu (2014)

Comments are closed