Warkocz Magdaleny 2023

22. Festyn Farny  Warkocz Magdaleny

Poznań, 23.07.2023, godzina 12.30 – 18.30, dziedziniec Urzędu Miasta Poznania powraca po przerwie spowodowanej pandemią 22. Festyn Farny Warkocz Magdaleny. W tym roku do współpracy zaproszone zostało miasto Kórnik.

Festyn rozpocznie się o godzinie 12.30 Mszą Świętą w Farze Poznańskiej celebrowaną przez proboszcza parafii pw. Wszystkich Świętych w Kórniku – ks. Grzegorza Zbączyniaka. W czasie Mszy Świętej będzie można usłyszeć Chór Żeński oraz Kórnicką Orkiestrę Dętą. Po Mszy nastąpi tradycyjny przemarsz na Plac Kolegiacki. Nie może zabraknąć na nim Orkiestry Dętej oraz tradycyjnego warkocza.

Na dziedzińcu od godziny 14.00 na scenie odbywać się będzie prezentacja Miasta i Gminy Kórnik. Wystąpią zespoły senioralne Magnolie i Senioritki, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kórnickiej Władysie  ( grupa dziecięca, dorosła i studencka), Kórnicki Chór Żeński KOK, Kórnicka Orkiestra Dęta.

Od godziny 14.00 będą odbywały się również konkursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych ( gra staromiejska, smaki Faraway, zabawy dla dzieci) oraz punkt główny całego programu mierzenie warkocza. Mierzenie warkocza odbywa się w 4 kategoriach. Obecny wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Poznańskiej Fary – Andrzej Zachmann wspomina o rekordowej długości warkocz – 163 cm. Uczestnicy mogą zgłaszać się od godziny 14.00 do 16.00.

Festyn będzie okazją do zwiedzenia Fary: podziemi, kapitularza, zakrystii czy też zajrzenia do słynnych organów Friedricha Ladegasta. Dodatkowo obejrzeć będzie można odkrycia archeologów oraz zwiedzić nowo wyremontowaną sale sesyjną Urzędu Miasta.

Na dziedzińcu pojawi się parę punktów gastronomicznych. Zapewnią je między innymi Koła Gospodyń Wiejskich z Kórnika.

Na koniec festynu o godzinie 17.45 odbędzie się Koncert Piosenki w Tonacji Poznańskiej. Wykonawcą koncertu oraz kompozytorem jest Grzegorz Kopala, natomiast autorem tekstów Rafał Piechota.

Miejsce imprezy
Fara Poznańska – Bazylika Kolegiacka, ul. Gołębia 1, Poznań
Dziedziniec Urzędu Miasta Poznania, Plac Kolegiacki, Poznań

Organizator główny
Parafia Farna i Towarzystwo Przyjaciół Poznańskiej Fary
ul. Klasztorna 11, 61-779 Poznań
kontakt: fara.poznan@wp.pl
www.farapoznanska.pl/warkocz

Comments are closed