
FARA POZNAŃSKA – BAZYLIKA KOLEGIACKA
POZNAŃ 2024
czwartki, godzina 19.30 WSTĘP WOLNY
organizator: Towarzystwo Przyjaciół Poznańskiej Fary

4 lipca 2024 Paulina Bartkowiak
Paulina Bartkowiak – urodziła się w 1999r. w Poznaniu. Naukę gry na organach rozpoczęła w wieku 15 lat pod kierunkiem organisty Zygmunta Bery. W 2018 roku ukończyła z wyróżnieniem czteroletnią naukę w Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Gnieźnieńskiej w klasie organów dr Jakuba Pankowiaka. Jest także dyplomantką studiów licencjackich, które w 2022 roku ukończyła z wyróżnieniem w klasie prof. Sławomira Kamińskiego oraz asystenta dr Jakuba Pankowiaka w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Na tej samej uczelni kończy już naukę gry na organach na studiach magisterskich.
11 lipca 2024 Radosław Kuliberda
Radosław Kuliberda – Doktor sztuk muzycznych. Naukę gry na organach rozpoczął w 2005 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Pabianicach, pod kierunkiem mgr Beaty Kępińskiej. W latach 2008-2012 kształcił się w Salezjańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. ks. Antoniego Chlondowskiego w Lutomiersku, gdzie lekcji gry na organach udzielała mu mgr Agnieszka Wrocławska‑Wieczorek. W roku 2017 ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, w klasie organów prof. dr hab. Ireny Wisełki-Cieślar oraz dra hab. Krzysztofa Urbaniaka. W latach 2017-2020 kontynuował naukę w ramach studiów doktoranckich w Akademii Muzycznej w Łodzi, pod kierunkiem dra hab. Krzysztofa Urbaniaka.
18 lipca 2024 Michał Kopyciński
Michał Kopyciński urodził się w Lublinie. Tam też ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Karola Lipińskiego w klasie Sławomira Kurczaby. Naukę kontynuował na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku, początkowo u prof. Andrzeja Chorosińskiego i dr Bartosza Jakubczaka, następnie w klasie oragnów prof. Jana Bokszczanina. W latach 2016-2017 studiował w Królewskim Konserwatorium w Antwerpii w klasie organów, fisharmonii i kameralistyki prof. Jorisa Verdin.
Anna Przybysz, polska organistka, urodzona w 1992 roku w Warszawie. Studiowała w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie pod kierunkiem prof. Józefa Serafina. Ukończyła studia magisterskie w Hochschule für Musik und Theater w Lipsku, w klasie prof. Martina Schmedinga. W lutym 2022 roku obroniła doktorat w dziedzinie sztuk muzycznych.
Maciej Babnis, muzykolog, organolog, organista, a także kompozytor jest absolwentem Instytutu Muzykologii Kościelnej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz klasy organów Akademii Muzycznej w Gdańsku. W zakresie gry na organach kształcił się u profesorów Leona Batora, Anny Grzywacz, ks. Karola Mrowca i Mariana Ochalskiego. Uzyskał kwalifikacje I stopnia sztuki muzycznej w zakresie gry na organach w Akademii Muzycznej w Poznaniu; habilitował się w Instytucie Sztuki PAN.
8 sierpnia 2024 Karolina Lucja
Karolina Lucja – Absolwentka klasy organów prof. Juliana Gembalskiego na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Naukę gry na organach rozpoczęła w Diecezjalnej Szkole Organistowskiej II stopnia w Gliwicach pod kierunkiem dr Marioli Brzoski. Szkołę ukończyła z wyróżnieniem w 2016 roku.
16 sierpnia 2024 Mario Cifferi (koncert wyjątkowo w piątek)
Mario Cifferi – organista z Porto San Giorgio (Włochy). Ukończył z wyróżnieniem wiele kierunków muzycznych. Studiował grę na organach, fortepianie, klawesynie, dyrygowanie oraz muzykę kościelną w Konserwatorium Muzycznym im. G. B. Martiniego w Bolonii, Konserwatorium Muzycznym św. Cecylii w Rzymie oraz Konserwatorium Muzycznym im. G. Rossiniego w Pesaro. Swoją edukację w zakresie gry na organach doskonalił podczas wielu kursów mistrzowskich we Włoszech oraz zagranicą. Współpracował podczas nich z wieloma światowej sławy organistami. Należą do nich: T. Koopman, Ch. Stembridge, G. Litaize, L. F. Tagliavini, M. Radulescu, R. Marini, A. Sacchetti.
22 sierpnia 2024 Łukasz Kołakowski
Łukasz Kołakowski (1994) jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. Karola Szymanowskiego w Płocku w klasie fortepianu, którą ukończył z wyróżnieniem w 2013 roku. Następnie ukończył z wyróżnieniem studia licencjackie w 2017, a później również z wyróżnieniem studia magisterskie w 2019 roku w Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie organów prof. Elżbiety Karolak i dra Jarosława Tarnawskiego. Studiował także w Hochschule für Musik und Theater „Felix Mendelssohn – Bartholdy” w Lipsku pod kierunkiem prof. Martina Schmedinga w ramach projektu Erasmus+.
29 sierpnia 2024 Luca Pollastri
Luca Pollastri – organista Katedry w Fidenzy. Studia muzyczne rozpoczął pod kierunkiem Masimo Gabbi’ego. Ukończył studia z wykonawstwa muzyki organowej i kompozycji w Konserwatorium im. Girolamo Frescobaldiego w Ferrarze we Włoszech, gdzie studiował pod kierunkiem Antonella Aleotti’ego. Otrzymał również dyplom z wykonawstwa muzyki organowej summa cum laude pod kierunkiem Francesco Tasini’ego i Vincenza Ninci’ego oraz klawesynu pod kierunkiem Mariny Scaioli. Ukończył studia magisterskie z wykonawstwa muzyki organowej w Wyższej Uczelni Muzycznej w Genewie (Szwajcaria).
Wsparcie finansowe ENEA Operator

Projekt dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera

Patronat medialny:



Staromiejskie Koncerty Organowe 2023 archiwum
Staromiejskie Koncerty Organowe 2022 archiwum
Staromiejskie Koncerty Organowe 2021 archiwum
Staromiejskie Koncerty Organowe 2020 archiwum
Staromiejskie Koncerty Organowe 2019 archiwum
Staromiejskie Koncerty Organowe 2018 archiwum
Staromiejskie Koncerty Organowe 2017 archiwum
Staromiejskie Koncerty Organowe 2016 archiwum
Staromiejskie Koncerty Organowe 2015 archiwum
Staromiejskie Koncerty Organowe 2014 archiwum